UMÓW SIĘ
Aesthipeel2018-08-28T11:44:10+00:00

ZABIEGI APARATUROWE

Aesthipeel

Mikrodermabrazja wykonywana jest w naszym gabinecie jednym z najlepszych w Europie aparatem Aesthipeel włoskiej firmy Mattioli Engineering. Firma Mattioli produkuje wyroby zgodnie ze standardem GMP oraz jako pierwsza uzyskała certyfikat FDA na systemy do mikrodermabrazji.

Metoda

Mikrodermabrazja to rodzaj mechanicznego, kontrolowanego złuszczania naskórka. W zależności od problemu estetycznego dobrane parametry mogą nam umożliwić powierzchowny lub średnio głęboki peeling. Metoda jest szybka, niezwykle bezpieczna, dająca bardzo dobre rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu.

Aesthipeel wykorzystuje mikro kryształki korundu, których strumień pod ciśnieniem wyrzucany jest na powierzchnię skóry. W ten sposób ścierają one martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika. Aparat pracuje w zamkniętym obiegu próżniowym, korzystając ze sterylnych i jednorazowych akcesoriów, co zapewnia absolutne bezpieczeństwo i niepowtarzalną jakość zabiegu.

Efekt

Stopniowe ścieranie kolejnych warstw naskórka intensywnie stymuluje skórę do szybkiego uzupełnienia usuniętych komórek. W konsekwencji zabieg wzmacnia i pogrubia naskórek. Proces złuszczania pobudza również syntezę kolagenu i elastyny, poprawia mikrokrążenie oraz przyspiesza usuwanie toksyn. Skóra nabiera zdrowego, promiennego wyglądu, ma jednolity koloryt, jest gładka i elastyczna. W związku z tym, że mikrodermabrazja znacząco zwiększa poziom absorpcji skóry, w naszym gabinecie proponujemy Państwu zabiegi towarzyszące polegające na wprowadzeniu w głąb skóry składników aktywnych: dermo elektroporację aparatem Iso Lifting, infuzję tlenową, maski, kapsułę Bio2light.

Dla kogo

Mikrodermabrazja polecana jest w walce z wieloma defektami skóry. Wskazaniem do zabiegu jest: fotostarzenie, płytkie zmarszczki, rozszerzone pory, płytkie blizny potrądzikowe, zaskórniki, prosaki, łojotok, powierzchowne przebarwienia, wiotkość skóry, szorstkość i nadmierne rogowacenie, jako zabieg przygotowujący do aplikacji np. peelingów chemicznych, terapii laserowej, wprowadzanie składników aktywnych. Zabieg wykonywany jest najczęściej na twarz, szyję, dekolt, ale również może być wykonywany na innych częściach ciała, np.: jako zabieg wspomagający redukcję rozstępów. Zabieg jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i o różnym typie skóry.

Przeciwwskazania:

  • zmiany nowotworowe
  • stany zapalny
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
  • przerwanie ciągłości skóry

Schemat terapii

Mikrodermabrazja może być zabiegiem jednorazowym, jednak najczęściej wykonuje się ją w serii od 2 do 12 zabiegów powtarzanych co 1-4 tygodni, w zależności od głębokości aplikacji i celu zabiegu. Po skończonej terapii zalecamy zabiegi podtrzymujące w odstępach uzależnionych od rodzaju problemu. Zabieg jest szybki, trwa około 20 min (twarz), bezbolesny, nie uczula, nie niesie ryzyka powstawania przebarwień ani blizn, nie utrudnia wykonywania codziennych trudności.